Szkoła Podstawowa Specjalna 38 w Zabrzu

Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majd...

Szkoła Podstawowa w Gałczewie

Szkoła Podstawowa w Czarnymlesie

XI Liceum Ogólnokszałcącym im. Mikołaja Reja w...

Szkoła Podstawowa w Kucharach Kościelnych

Szkoła Podstawowa im. Gen . J.H. Dąbrowskiego...

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskic...

Szkoła Podstawowa im. Gen . J.H. Dąbrowskiego w Starkówcu Piątkowskim

GALERIA ZDJĘĆ

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU „ IRLANDIA W SZKOLE”

ROK SZKOLNY 2018/2019

KOORDYNATOR SZKOLNY AGNIESZKA POHL

W roku szkolnym 2018/2019, Szkoła Podstawowa im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Starkówcu Piątkowskim również uczestniczyła w projekcie „Irlandia w szkole”.

Projekt ten miał na celu propagowanie kultury irlandzkiej w szerokim tego słowa znaczeniu.

W ramach zajęć rozwijających prowadzonych dla uczniów klasy IV, VI i VII , przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące świąt wywodzących się z Irlandii lub mających swoje korzenie w tym kraju m.in. Halloween i dnia św. Patryka. Uczniowie poznali symbole irlandzkie, fakty i ciekawostki związane z Irlandią.

Fundacja Kultury Irlandzkiej, jak co roku przysłała nagrody na dzień św. Patryka, który to odbył się 21 marca wraz z obchodami pierwszego dnia wiosny. Dla uczniów zostały ogłoszone konkursy na lapbooka o Irlandii, projekt kapelusza Leprechauna i strój w stylu irlandzkim. Konkursy cieszyły się dużą popularnością, dzięki nim uczniowie mogli wykazać się kreatywnością a także zebrać i w ciekawy sposób przedstawić najbardziej interesujące fakty a także symbole irlandzkie związane z dniem św. Patryka. Cała społeczność szkoły zobaczyła przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy ósmej „Znani Irlandczycy na wesoło”, w którym obok św. Patryka poznali innych Irlandczyków Artura Guinnessa, Colina Farrella i Bono.

Na zajęciach w poszczególnych klasach pokazana została prezentacja multimedialna o Iralndii przygotowana przez ucznia naszej szkoły, obejmująca ciekawostki, miejsca warte odwiedzenia, muzykę, taniec, rasy psów irlandzkich, tradycyjne dania no i oczywiście zdjęcia pięknych krajobrazów i klifów . Pod koniec roku uczniowie niektórych klas mieli możliwość obejrzenia filmu „Irlandzkie szczęście”.

Dzięki podjętym działaniom uczniowie w ramach lekcji ale również zajęć dodatkowych mogli pogłębić swoją wiedzę o Irlandii, jej historii i tradycjach, przypomnieć sobie fakty poznane w ubiegłych latach.

Agnieszka Pohl