Szkoła Podstawowa Specjalna 38 w Zabrzu

Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majd...

Szkoła Podstawowa w Gałczewie

Szkoła Podstawowa w Czarnymlesie

XI Liceum Ogólnokszałcącym im. Mikołaja Reja w...

Szkoła Podstawowa w Kucharach Kościelnych

Szkoła Podstawowa im. Gen . J.H. Dąbrowskiego...

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskic...

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie

GALERIA ZDJĘĆ

SPRAWOZDANIE

W ramach projektu „Irlandia w szkole” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Dnia św. Patryka. W czasie lekcji języka angielskiego nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się kim był św. Patryk , dlaczego jest patronem Irlandii, co symbolizuje trójlistna koniczyna i leprechaun oraz dlaczego w tym dniu wszystko barwi się na zielono, np. wodę w rzekach i piwo w pubach. Podczas zajęć słuchali muzyki irlandzkiej, oglądali tańce irlandzkie i wykonywali różne prace plastyczne przybliżające im te tradycje i zwyczaje.

Z tej okazji zaproponowano też uczniom udział w konkursach. Dla przedszkolaków i kl.1-2 zorganizowano konkurs na najoryginalniejszy kapelusz. Uczestników było sporo, a kapelusze były niesamowite! Natomiast starsi uczniowie z kl.4-5 i 3 gimnazjum mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami przygotowując plakat reklamujący Irlandię. Przekrój tematów obejmował od sławnych miast i zamków, które warto zwiedzić , przez tradycyjną i współczesną kuchnię irlandzką, po muzykę i najbardziej znane zespoły muzyczne. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem. Wszystkie prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawach w szkole.

Obchody Dnia św. Patryka dały początek naszej przygodzie z Irlandią oraz Fundacją Kultury Irlandzkiej. Od września chcemy kontynuować ten projekt i realizować ciekawe przedsięwzięcia.

Koordynator: Joanna Bykowicz