ZABAWA

W tej zakładce znajdują się kolorowanki do pobrania i wykorzystania w czasie lekcji. Udanej zabawy.

Harfę znajdziecie w godle Irlandii, używali jej także bardowie, wędrowni poeci. Najsłynniejsza zachowana harfa w Irlandii należy do króla irlandzkiego Briana Bórú, który w Bitwie pod Clontarf pokonał Wikingów. Oglądać ją można na Uniwersytecie Trinity College w Dublinie. Możecie pokolorować harfę w kolorach godła używając żółtego i niebieskiego koloru. Możecie też zrobić z niej instrument godny króla pięknie ją dekorując.

Pobierz

Wysokie, irlandzkie krzyże były pięknie rzeźbione, dla tych, którzy nie umieli czytać była to książeczka obrazkowa. Według tradycji ich kształt pochodzi z czasów św. Patryka, patron Irlandii połączył symbol nowej wiary, który przyniósł ze sobą – chrześcijaństwa i starej, którą zastał – symbol słońca. Zajrzyjcie do galerii tam znajdziecie zdjęcia wysokich krzyży może was zainspirują w kolorowaniu.

Pobierz

Trójlistna koniczynka czyli shamrock to symbol Irlandii, zielony kolor będzie najlepszy..

Pobierz

Sukienki tancerek tańca irlandzkiego są bardzo kolorowe, naszywa się na nie kryształki i haftuje skomplikowane wzory, przy tej kolorowance będzie trochę pracy.

Pobierz

Pamiętacie kto mieszka na końcu tęczy i pilnuje garnka ze złotem? Irlandzki skrzat – leprecheun lubi się kolorowo ubierać, ale najbardziej lubi kolor zielony

Pobierz

Podkowa symbol szczęscia

Pobierz

Oto claddagh – irlandzki pierścień miłości, dwie dłonie trzymające ukoronowane serce. To tradycyjny w Irlandii pierścionek zaręczynowy. Noszony jest zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Wystarczy spojrzeć na sposób w jaki jest założony na palcu i wiadomo czy ktoś jest wolny czy nie. Jeżeli serce na pierścieniu jest zwrócone do dłoni to osoba ta jest zajęta, jeżeli sercem od dłoni jest wolna. Pierścienie mogą być złote, srebrne, z kamieniami szlachetnymi więc macie pole do

Pobierz

Koniczynkowe drzewo, jest też swoistą plecionka celtycką, przy kolorowaniu wymaga więc dokładności. Nie wyjeżdżamy za linie!

Pobierz

Sprawdzian z kolorów flagi – pamiętajcie by od masztu pierwszym kolorem był zielony, potem biały na końcu pomarańczowy.

Pobierz

Celtyckie plecionki im bardziej będą kolorowe tym lepiej

Pobierz

Celtyckie plecionki im bardziej będą kolorowe tym lepiej

Pobierz

Celtyckie plecionki im bardziej będą kolorowe tym lepiej

Pobierz