Witajcie na stronie projektu edukacyjnego „Irlandia w szkole”.

„Irlandia w szkole” jest autorskim projektem edukacyjnym Fundacji Kultury Irlandzkiej, realizowanym nieprzerwanie na terenie całej Polski od 2013 roku.

Nagroda Bernarda O’Connora dla Fundacji Kultury Irlandzkiej

Fundacja Kultury Irlandzkiej jest czwartym laureatem Nagrody Bernarda O’Connora, przyznawanej osobom i instytucjom, które w sposób znaczący przyczyniają się do wzmocnienia więzi przyjaźni, współpracy i zrozumienia pomiędzy Irlandią a Polską. Nagroda została ustanowiona przez Ambasadę Irlandii w 2018 roku i honoruje także inną ważną postać w historii stosunków irlandzko-polskich, Bernarda O’Connora - Irlandczyka, lekarza na dworze króla Jana III Sobieskiego, autora pierwszej historii Polski w języku angielskim.
Głos Wielkopolski zobacz artykuł

Projekt „Irlandia w szkole” ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i średnich kultury, historii i tradycji Irlandii. Projekt realizowany jest na wielu płaszczyznach. Fundacja przygotowuje specjalne pakiety do wykorzystania przez nauczycieli i uczniów. Prowadzimy zajęcia w szkołach, a także przygotowujemy kilka razy w ciągu roku wykłady i warsztaty w naszej siedzibie. Zajęcia z okazji Dnia św. Patryka w marcu, Samhain w listopadzie i Zielone Święta w grudniu cieszą się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem szkół.

W celu ułatwienia szkołom realizacji projektu przygotowaliśmy specjalną stronę internetową, w zasobach której nauczyciele i uczniowie znajdą artykuły, galerie, filmy, przepisy kulinarne oraz specjalną zakładkę raportową. To właśnie w niej publikować będziemy przesłane przez szkoły zdjęcia, artykuły, relacje z realizowanych w ramach projektu wydarzeń.

Dziękujemy za przyłączenie się do projektu i zachęcamy do wspólnego działania i kontaktu z nami.

Patronat honorowy nad projektem „Irlandia w szkole” objął Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu.

Piszcie do nas na adres: fundacja@fki.home.pl

Informacje o irlandzkiej działalności Fundacji Kultury Irlandzkiej znajdziecie na stronie Fundacji pod adresem www.fki.home.pl.