Dni św. Patrykamarzec 2020

 

Dni św. Patryka 2020

Marzec 2020

Poznań, Kalisz, Wrocław, Trójmiasto, Lublin, Śląsk i Zagłębie

Jak co roku, od siedemnastu lat, marzec jest dla nas miesiącem wyjątkowym. „Dni św. Patryka”, autorski projekt Fundacji organizowany jest nieprzerwanie od początku naszej działalności.

Niestety, w tym roku sytuacja związana z epidemią spowodowaną wirusem COVID-19 doprowadziła do tego, iż wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Dni św. Patryka w całej Polsce zostały przez Fundację odwołane.

Programy naszych patrykowych wydarzeń wypełnione były jak co roku koncertami, tańcem, wystawami, warsztatami dla młodszych i wykładami dla starszych.

Pozostało nam celebrowanie Dnia św. Patryka poprzez media społecznościowe, organizując konkursy dla dzieci i dorosłych.

 

W sam Dzień św. Patryka, 17 marca, wielu naszych partnerów, z którymi od lat organizujemy wydarzenia po raz kolejny podświetliło swoje budynki na zielono. Zazieleniło się Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. W Poznaniu dzięki działaniom Konsulatu Honorowego Irlandii barwy Zielonej Wyspy przyjęło aż dziewięć znanych miejsc. Wśród nich byli nasi partnerzy: Muzeum Archeologiczne, Biblioteka Raczyńskich oraz wspólna siedziba Konsulatu i Fundacji. Poznań był w tym roku najbardziej zielonym miastem w Polsce.

 

W tym roku wyszliśmy bliżej do mieszkańców Poznania. Przygotowaliśmy plakaty z ciekawostkami o Irlandii i zapowiedzią "patrykowych" wydarzeń, które pojawiły się na 9 poznańskich przystankach tramwajowych.

Nie udało się nam w tym roku świętować razem Dnia św. Patryka, ale niech kolor zielony będzie kolorem nadziei i przekonania, że te zaległości nadrobimy.


O Fundacji  |  Statut  |  Aktualności  |  Kalendarium imprez  |  Linki irlandzkie  Fundacja poleca  |  Kontakt  |                               |  English version