GALWAY na zawodach ISTA 2012 w Krakowie 3-4 marca 2012

Kraków, 3-4 marzec 2012

Zespół Tańca Irlandzkiego GALWAY z Będzina kolejny raz wystąpił podczas Międzynarodowych Zawodów Tańca Irlandzkiego ISTA Feis 2012 w Krakowie. Zespół reprezentował szkolę tańca irlandzkiego Tir Na Nóg Poland. W zawodach wzięło udział ośmioro członków zespołu, na 177 wszystkich zawodników z Polski oraz kilku innych państw. Zawody miały miejsce w dniach 3-4 marca 2012.

Członkowie zespołu Galway zdobyli w sumie 9 pucharów i 18 medali z konkurencji solowych, a w konkurencjach drużynowych zdobyli same pierwsze miejsca.  Cztery osoby uzyskały awans do wyższej kategorii tanecznej - primary oraz intermediate.

Międzynarodowe Zawody Tańca Irlandzkiego ISTA Feis 2012 po raz kolejny okazały się niezwykle szczęśliwe dla tancerek i tancerzy z będzińskiego zespołu tańca irlandzkiego Galway. Licząca 8 osób reprezentacja przywiozła ze sobą 9 pucharów i 18 medali zdobytych w konkurencjach solowych, a w konkurencjach drużynowych zdobyła same pierwsze miejsca! 

Młodzi, uzdolnieni tancerze z zespołu tańca irlandzkiego Galway, po rocznej przerwie spowodowanej odwołaniem zawodów w ubiegłym roku, w dniach 3 i 4 marca ponownie zawitali do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie, które już od kilku lat tradycyjnie jest miejscem jedynych w Polsce zawodów w tańcu irlandzkim. Są one rozgrywane w zgodzie z zasadami i pod patronatem Komisji Tańca Irlandzkiego w Dublinie (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha - CLRG) oraz europejskiej organizacji tanecznej Registered Teachers Mainland Europe (RTME). W tym roku do Krakowa zjechało 177 zawodników nie tylko z Polski, ale także innych krajów Europy oraz z Rosji, którzy reprezentowali różne szkoły tańca irlandzkiego. Będzinianie wystartowali w zawodach z ramienia szkoły Sweeney McAvinchey Poland, w której nauczycielami są Shane McAvinchey TCRG (certyfikowany nauczyciel) oraz Mary Sweeney ADCRG (certyfikowany sędzia).

Konkurencje rozgrywane były na wszystkich poziomach zaawansowania tj. Beginner, Primary, Intermediate oraz w mistrzowskiej kategorii Open. Reprezentacja zespołu Galway licząca 8 osób, w kategoriach solowych próbowała swoich sił w konkurencjach na dwóch pierwszych poziomach zaawansowania. Świetne wyniki tancerzy i tancerek z Będzina czworgu z nich pozwoliły na awans do kolejnej kategorii – Intermediate. – Prawdziwym czarnym koniem tych zawodów okazał się nasz najmłodszy tancerz w zespole Karol Malinowski. Zajął same pierwsze miejsca we wszystkich wybranych przez siebie konkurencjach, w których wystartował. Awanse uzyskali także Tomasz Rusinow, Olga Durzyńska i Marzena Bojdylla. To ogromny sukces i radość dla całego zespołu – mówi Iwona Polak, kierowniczka Galway. 

Będzinianie poradzili sobie znakomicie również w konkurencjach drużynowych, w których zdobyli same pierwsze miejsca. - To świadczy o tym, że z jednej strony nasi tancerze tańczą na coraz lepszym poziomie technicznym, a z drugiej strony sprawdzamy się także jako zespół, gdzie liczy się także współpraca i interakcja pomiędzy jego członkami – uważa Iwona Polak. – Tu należy podkreślić, że nasz wyjazd do Krakowa nie byłby możliwy bez wsparcia Fundacji Kultury Irlandzkiej z Poznania, której z tego miejsca pragniemy gorąco podziękować – dodaje.

(IK)

Informacja prasowa udostępniona przez Zespół GALWAY


 


O Fundacji  |  Statut  |  Aktualności  |  Kalendarium imprez  |  Linki irlandzkie  Fundacja poleca  |  Kontakt  |                               |  English version